Lubuskie obchody Światowego Dnia Serca nie mogły się odbyć bez udziału naszego Szpitala! „Serce kocha się męczyć” to hasło, które zagrzewało do tańca wszystkich uczestników tegorocznych obchodów przy hicie „Despacito”. 

Za nami lubuskie obchody Światowego Dnia Serca, które w tym roku były obchodzone pod hasłem „serce kocha się męczyć”. Impreza miała miejsce 27 września w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem osób, dla których zdrowe serce jest najważniejsze.

Obchody rozpoczęły się „sercowymi” warsztatami przedszkolaków oraz młodzieży z miejscowych szkół, którzy w artystycznej formie wyrazili wszystko, co kojarzy im się z sercem. Nie obyło się też bez odpowiedniej dawki ruchu, wskazanej dla dobrej pracy serca. To jak istotny jest ruch udowodnili wszyscy, którzy wspólnie, na czele z Marszałek Elżbietą Polak i naszą Prezes Katarzyną Lebiotkowską, zatańczyli „Despacito”, hit tego lata. Kluczowym punktem obchodów był wykład naszej doktor Urszuli Kawalec – Hurny - konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie geriatrii, na temat rehabilitacji kardiologicznej oraz choroby niedokrwiennej serca osób w podeszłym wieku.

Przede wszystkim jednak była możliwość, aby darmowo się przebadać i skonsultować ze specjalistą. Tu – jako współorganizatorzy, zaoferowaliśmy dla przybyłych gości ciekawą ofertę usług medycznych. Oprócz udzielania konsultacji kardiologicznych przez lekarza specjalistę, wykonywaliśmy badania EKG, pomiaru cukru we krwi oraz ciśnienia tętniczego. Dla zainteresowanych dostępne były również konsultacje dietetyczne wraz z możliwością wykonania analizy składu ciała.

Zainteresowanie było ogromne, co tylko dowodzi, jak ważne jest, dla mieszkańców naszego regionu, dbałość o serce.     

Światowy Dzień Serca to inicjatywa Światowej Federacji Serca, Światowej Organizacji Zdrowia, UNESCO i UNICEF-u. Światowy Dzień Serca organizowany jest od 2000 roku, w Polsce natomiast od 2002 roku. Obchody na całym świecie mają na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocję zdrowego stylu życia. Niezwykle istotne jest uświadamianie jak ważne jest zapobieganie chorobom tego bezcennego narządu poprzez zdrową, zbilansowaną dietę oraz aktywny styl życia.

Więcej:

https://tvzg.pl/dzien-serca-despacito/

http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/7,35182,22434379,zatanczyli-despacito-w-sejmiku-bo-serce-kocha-sie-zmeczyc.html

http://lubuskie.pl/news/21842/806/Serce-kocha-sie-zmeczyc/d,news-bootstrap/