8 stycznia 2018 roku nasz Szpital wraz z Uniwersytetem Zielonogórskim zawarł porozumienie o wzajemnej współpracy, której celem jest realizacja procesu kształcenia studentów kierunków medycznych.

Studenci w ramach programu kształcenia będą uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych, prowadzonych w formie wykładów, seminariów i ćwiczeń oraz w zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych w oddziałach naszego szpitala. Będzie to okazja do przyjrzenia się codzienności funkcjonowania szpitala oraz procesu leczenia pacjenta. Studenci będą mogli podzielić się spostrzeżeniami z personelem medycznym, a także spróbować własnych sił w obsłudze urządzeń medycznych.

Możemy poszczycić się tym, że Lubuskie Centrum Pulmonologii w Torzymiu uczestniczy w systemie kształcenia przyszłych lekarzy. To doskonałe miejsce do praktycznej nauki medycyny. Szpital nie tylko jest wyposażony w wysoko specjalistyczny sprzęt medyczny, ale również dysponuje wysoko wykwalifikowaną kadrą. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem z pokoleniem, które już w niedalekiej przyszłości będzie budować jakość świadczonych usług zdrowotnych, to ogromny atut.