V Gorzowski Bieg Wielkanocny to wydarzenie charytatywne, na którym nie mogło zabraknąć naszego Szpitala! 24 marca br. w Parku im. Mikołaja Kopernika
w Gorzowie Wlkp. wystartowało w biegu kilkuset uczestników, aby zebrać pieniądze na szczytny cel.

To już piąty bieg, którego ideą jest pomaganie potrzebującym. Jak co roku Stowarzyszenie Można Samemu zorganizowało imprezę, dzięki której ze zbiórki pieniędzy sfinansowany zostanie zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorych dzieci. Przy okazji biegu rozpowszechniana była wiedza na temat aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.

Jak ważne są zdrowe płuca, wie każdy biegacz. Dlatego też każdy uczestnik imprezy mógł zbadać pojemność swoich płuc przy pomocy specjalistycznego sprzętu na przygotowanym przez nasz Szpital stoisku promocyjnym. Na zainteresowanych oprócz spirometrii czekały takie badania jak pomiar poziomu cukru we krwi czy pomiar ciśnienia tętniczego. Dla zawodników, którzy ukończyli bieg, Szpital ufundował dodatkowo dwa vouchery na pakiety specjalistycznych badań „Activ”.

Na linii startu nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszego Szpitala. Panowie, daliście radę!