18 kwietnia w sali konferencyjnej Lubuskiego Centrum Pulmonologii odbyła się narada Zarządu z kadrą medyczną Szpitala. Tematem było podsumowanie działalności naszej jednostki w 2017 roku oraz I kwartale br.

Prezes Zarządu Pani Katarzyna Lebiotkowska przedstawiła zebranym najważniejsze fakty i wydarzenia minionego roku oraz podziękowała personelowi, którego zaangażowanie miało szczególne znaczenie dla funkcjonowania Szpitala.

Rok 2017 był dla naszej jednostki czasem zmian i poprawy warunków leczenia dla pacjentów. Zarząd Spółki kontynuował realizację przyjętej w czerwcu 2014 roku  "Wieloletniej Strategii Rozwoju Lubuskiego Szpitala Pulmonologiczno - Kardiologicznego Sp. z o.o. w Torzymiu na lata 2014 -2020". Strategia ta zakłada stworzenie wiodącego
w województwie lubuskim kompleksu szpitalnego specjalizującego się w leczeniu chorób płuc, z nowoczesną bazą diagnostyczną, ambulatoryjną, i rehabilitacyjną, spełniającego wysokie standardy i normy europejskie. Inwestycja ta, mająca na celu kompleksową modernizację obiektu Szpitala, polegała na rozbudowie, przebudowie i nowoczesnym wyposażeniu pomieszczeń, o łącznej wartości blisko 29 milionów złotych. Zakończyła się na przełomie 2016 i 2017 roku i pozwoliła stworzyć warunki do świadczenia usług medycznych w europejskich standardach. W dniu 5 kwietnia 2017 roku nastąpiło uroczyste otwarcie Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu, specjalizującego się w kompleksowym diagnozowaniu i leczeniu większości schorzeń z zakresu chorób płuc, w tym nowotworów płuc.

Kolejnym krokiem w kierunku poprawy jakości i dostępności do świadczonych usług przez Szpital było otwarcie w dniu 9 listopada 2017 roku nowoczesnej Pracowni Endoskopii Układu Oddechowego w ramach Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu. Pracownia endoskopii układu oddechowego została kompleksowo wyposażona w nowoczesny sprzęt zakupiony z otrzymanej w 2017 roku dotacji Samorządu Województwa Lubuskiego.

Rok 2017 to również zmiana formy finansowania kontraktów Szpitala z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z czwartym kwartałem ubiegłego roku Szpital przeszedł na ryczałtowe finansowanie. Weszliśmy do sieci w większości zakresów realizowanych świadczeń zdrowotnych.

Podsumowując Pani Prezes podkreśliła, że w roku bieżącym będziemy nadal rozwijać zakres usług pulmonologicznych ze szczególnym naciskiem na diagnostykę i leczenie nowotworów płuc. Zarząd Spółki, w celu optymalizacji przychodów, czyni starania o zakontraktowanie oddziału geriatrii w Szpitalu w Torzymiu oraz rozwija usługi komercyjne.