"Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom" to projekt promowany podczas powiatowego Pikniku Zdrowia i Profilaktyki, który odbył się wczoraj, 22 lipca br. w Jemiołowie. To kolejne wydarzenie tego charakteru w naszym regionie, na którym nie zabrakło naszego Szpitala!

Celem powiatowych pikników jest przede wszystkich promocja zdrowego stylu życia oraz promocja projektu dotyczącego realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie nowotworom złośliwym wśród mieszkańców województwa lubuskiego.

Dla uczestników imprezy zostało zorganizowane Miasteczko zdrowia, na terenie którego swoje stoisko zaprezentował nasz Szpital, oferując ciekawą ofertę specjalistycznych badań diagnostycznych, jak i konsultacji lekarskich. Zainteresowanie było ogromne, za co serdecznie dziękujemy! Nasze stoisko odwiedziła również projektantka mody i ambasadorka województwa lubuskiego Ewa Minge, która była gościem pikniku w Jemiołowie.

Wśród przygotowanych atrakcji przez organizatora był marsz Nordic Walking, gimnastyka zdrowego kręgosłupa oraz zabiegi kosmetyczne i masaże. Zadbano również o najmłodszych uczestników imprezy. Na dzieci czekał dmuchany plac zabaw, bańki mydlane oraz wiele gier i zabaw.