27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, Szpital w Torzymiu już nie po raz pierwszy zagrał z Orkiestrą. W minioną niedzielę, 13 stycznia, w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie nasz Szpital wykonywał darmowe badania specjalistyczne w zorganizowanej na ten cel strefie zdrowia.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 r. Od tej pory co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane pieniądze WOŚP kupuje i przekazuje szpitalom w Polsce nowoczesny sprzęt medyczny. W ciągu 26 finałów Orkiestra przekazała służbie zdrowia ok 951 mln zł. Celem tegorocznego Finału WOŚP był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Nie ma szpitala, gdzie nie natkniemy się na sprzęt z serduszkiem ufundowany przez Owsiaka. Jesteśmy jednym z tych szpitali, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni!