Szanowni Państwo.

Jak już wcześniej informowaliśmy Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno – Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o.o. został postawiony w stan podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i zachorowaniami na COVID-19 i od dnia 29 lutego br jest przygotowany na przyjęcie pierwszych pacjentów.

W celu skutecznego działania ukierunkowanego na udzielanie pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego w związku  z trwającą pandemią, w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu oddział chorób płuc został przekształcony w oddział zakaźny. Powyższe wymusiło zmiany organizacyjne dotyczące pracy w poradniach specjalistycznych i pracowniach, które obecnie świadczą usługi w formie zdalnej (e-porady). Pacjenci przyjmowani są bez zmian na oddział gruźlicy, chemioterapię, oddział rehabilitacji kardiologicznej oraz do zakładu opiekuńczo – leczniczego. Świadczenia z zakresu rehabilitacji pulmonologicznej zostały wstrzymane do odwołania. Dla bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego nastąpiła zmiana organizacji ruchu przemieszczania się po Lubuskim Centrum Pulmonologii z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.