Pacjenci Lubuskiego Centrum Pulmonologii, którzy wymagają izolacji oczekując na wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 lub chorych na COVID-19, ale z łagodnym przebiegiem choroby będą przebywali w przygotowanym przez szpital IZOLATORIUM. Zarząd Spółki podpisał w dniu dzisiejszym umowę w tym zakresie.

Izolatorium znajduje się w Hotelu "Chrobry" w Torzymiu, gdzie przekazano do dyspozycji Szpitala 21 pokoi, wszystkie z łazienkami. Pacjent skierowany przez Szpital do izolatorium będzie miał zapewnione całodzienne wyżywienie i opiekę medyczną, zgodnie ze standardami organizacyjnymi opieki w izolatoriach, określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 marca br. Ponadto, Szpital zapewni obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej oraz środki do sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń. Koszty pobytu pacjentów przebywających w izolatorium pokryje LOW NFZ w Zielonej Górze.

Izolatorium ma służyć osobom, które w łagodny sposób przechodzą chorobę i nie wymagają leczenia szpitalnego - tam będą hospitalizowani pacjenci, których stan jest poważniejszy. Podjęte działania przyczynią się do zapewnienia większej liczby miejsc w Szpitalu dla ciężko chorych na COVID-19 pacjentów.

Kierujemy ogromne wyrazy wdzięczności i podziękowania do Właściciela Hotelu Chrobry Pana Waldemara Dubika za zrozumienie zaistniałej sytuacji związanej ze stanem epidemii w naszym regionie i wynikającej z tego potrzeby wsparcia działań podejmowanych przez Szpital w walce z pandemią.