Triażowanie jest to wstępna procedura segregacji, albo mówiąc bardziej elegancko selekcji pacjentów. W obecnej sytuacji muszą być wprowadzone specjalne środki zapobiegawcze, aby nie dopuścić do zarażenia personelu medycznego przez chorego pacjenta. I po to są właśnie namioty postawione przed każdym z wejść do segmentów naszego szpitala.

W namiocie pacjent wypełnia ankietę oraz przeprowadzany jest wywiad lekarski, wykonywane są również podstawowe badania (pomiar temperatury, ciśnienia krwi). Pacjenci bezobjawowi przechodzą przez namiot A, natomiast pacjenci z objawami przyjmowani są w namiocie B. Oprócz dwóch naszych namiotów przy wejściu do oddziału onkologicznego, pozostałe pozyskaliśmy dzięki Wydziałowi Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Zostały nam one przekazane przez Straż Pożarną ze Słubic, Sulęcina i Żar.

Przy tej okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować strażakom z Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Sulęcina i Ochotniczej Straży Pożarnej z Torzymia za pomoc przy rozstawieniu namiotów.