300.880,00 zł. – to kwota dotacji celowej, jaką otrzymał nasz Szpital z budżetu Województwa Lubuskiego na dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn. „Budowa rezerwowego źródła zaopatrzenia szpitala w wodę – przebudowa sieci wodociągowej rozdzielczej- zbiorniki ze stacją podnoszenia ciśnienia wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Szpital w Torzymiu realizując wytyczne Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą, przygotował dokumentację techniczną dotyczącą budowy rezerwowego źródła zaopatrzenia w wodę. W marcu b.r., na podstawie przedmiotowej dokumentacji Starosta Sulęciński wydał decyzję o pozwoleniu na budowę, która umożliwia rozpoczęcie robót budowlanych. Wartość szacunkowa robót, ustalona na podstawie kosztorysu inwestorskiego wynosi około 400 tyś zł. Zakres prac obejmuje przebudowę sieci wodociągowej rozdzielczej oraz montaż dwóch zbiorników i stacji podnoszenia ciśnienia wody. Jeden komplet urządzeń dla obiektów położonych przy drodze krajowej nr 92, a drugi dla obiektów w północnej, zalesionej części terenu. Przedmiotowa dotacja umożliwi Szpitalowi w Torzymiu realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego w bieżącym roku.

Za udzielone wsparcie OGROMNIE DZIĘKUJEMY!