Lubuskie obchody Światowego Dnia Serca nie mogły się odbyć bez udziału naszego Szpitala! „Serce kocha się męczyć” to hasło, które zagrzewało do tańca wszystkich uczestników tegorocznych obchodów przy hicie „Despacito”.

Za nami lubuskie obchody Światowego Dnia Serca, które w tym roku były obchodzone pod hasłem „serce kocha się męczyć”. Impreza miała miejsce 27 września w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem osób, dla których zdrowe serce jest najważniejsze.

Mamy ogromną przyjemność przekazać szczególną wiadomość, 25 września Prezes Katarzyna Lebiotkowska odebrała w imieniu naszego Szpitala nagrodę w IX edycji Konkursu Lubuskiego Lidera Biznesu. Uroczysta gala finałowa odbyła się w Pałacu Książęcym w Żaganiu. Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie i ogromny zaszczyt, gdyż do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 71 przedsiębiorstw z całego regionu.

Ruszyła kolejna edycja darmowych badań

15 września b.r. ruszyła trzecia już edycja Programu polityki zdrowotnej wczesnej diagnostyki nowotworów płuc dla mieszkańców województwa lubuskiego na 2017 rok czyli ZDROWE PŁUCA LUBUSZAN. W ramach Programu pacjenci będą przyjmowani w Lubuskim Centrum Pulmonologii w Torzymiu na darmowe badania bez skierowania. Głównym celem Programu jest zmniejszenie zachorowalności i umieralności z powodu nowotworów oskrzeli i płuc oraz zmniejszenie liczby osób palących.

Jest nam niezmiernie miło poinformować o przyznaniu przez Sejmik Województwa Lubuskiego dotacji w kwocie 1,5 mln zł na dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu diagnostycznego do Pracowni Bronchofiberoskopii.

W ostatnim czasie zrealizowano przedsięwzięcie inwestycyjne, mające na celu kompleksową modernizację obiektu Szpitala, polegającą na rozbudowie i przebudowie obiektów Szpitala. W efekcie przeprowadzonych prac możliwe było uruchomienie w kwietniu br. kompleksu szpitalnego pod nazwą „Lubuskie Centrum Pulmonologii”, którego infrastruktura i innowacyjna organizacja wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowotnym regionu województwa lubuskiego w zakresie diagnostyki, wczesnego wykrywania i leczenia nowotworów płuc.

Przyznane środki pozwolą na poprawę efektywności diagnostyki i de facto przełożą się na poprawę stanu zdrowia mieszkańców naszego regionu, poprzez zwiększenie dostępności do specjalistycznych usług medycznych oferowanych przez naszą Jednostkę.

Za okazane wsparcie SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, a pacjentów zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu dzisiejszym gościliśmy Panią Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietę Annę Polak.