Nasz szpital od lipca do sierpnia realizuje grant w ramach projektu grantowego dofinansowanego z Funduszy Europejskich. 

Tym razem modernizacji uległ budynek, w którym znajduje się Rehabilitacja kardiologiczna i pulmonologiczna, Poradnia kardiologiczna i geriatryczna oraz Pracownia fizjoterapii.

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o.o. od 2011 roku prowadzi działalność w formie spółki prawa handlowego, a jego właścicielem w stu procentach jest Samorząd Województwa Lubuskiego. Przed przekształceniem w spółkę Szpital borykał się z problemami finansowymi, jednak instrumenty finansowe przygotowane w tamtym czasie przez rząd dawały możliwość takim placówkom oddłużenia się i rozpoczęcia działalności już bez starych zobowiązań. To było dużą szansą dla zadłużonych SPZOZ-ów i Szpital w Torzymiu z niej skorzystał.

W dniu wczorajszym spotkała nas ogromna niespodzianka - Pan Radosław Wójtowicz przekazał voucher podarunkowy na zorganizowanie spływu kajakowego dla wszystkich pracowników naszego Szpitala. To podziękowanie za ogromny trud włożony podczas walki z COVID-19. 

Wraz z cieplejszymi dniami nasi seniorzy z Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego spędzają więcej czasu na świeżym powietrzu. Aby umilić im ten letni czas, wyposażyliśmy zewnętrzny taras w komfortowy wypoczynek wraz z huśtawką. Kwitnące wokół kwiaty wywołują uśmiech na twarzy nie tylko pacjentów.