Serdecznie zapraszamy do udziału w I Lubuskiej Konferencji Onkologicznej „Rak Płuca”, która odbędzie się 12 marca 2020 roku w Torzymiu.

W dniu dzisiejszym gościliśmy Senatora RP Pana Władysława Komarnickiego. W ramach wizyty, Pan Senator spotkał się z Zarządem Szpitala oraz zapoznał się ze stanem uruchomionego trzy lata temu obiektu Lubuskiego Centrum Pulmonologii w Torzymiu, w otwarciu którego osobiście uczestniczył. Pan Senator nie szczędził pochwał, był pod dużym wrażeniem prowadzonej diagnostyki i stworzonego komfortu pobytu dla pacjentów. Na spotkaniu z Zarządem Szpitala zostały omówione plany dalszego rozwoju placówki, w tym między innymi potrzebę uzyskania dodatkowych kontraktów z NFZ na pracownię Tomografii Komputerowej i na Oddział Geriatrii, o które Pani Prezes stara się od kilku lat.

W dniu wczorajszym, 12 grudnia, odbyły się w naszym szpitalu warsztaty alergologiczne dla kadry medycznej. Warsztaty zostały zorganizowane przez dr Grzegorza Zioło - Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie Chorób Płuc, a poprowadził je prof. dr hab. n. med. Michał Kurek - Kierownik Zakładu Alergologii Klinicznej PUM w Szczecinie.

Blask choinki, dwanaście potraw oraz opłatek wigilijny tworzą niezwykłą, świąteczną atmosferę. W tym wyjątkowym i uroczystym nastroju odbyło się w dniu wczorajszym  spotkanie opłatkowe Pracowników Szpitala w Torzymiu.