W dniu 23 marca br. w siedzibie naszego Szpitala odbędzie się I Lubuska Konferencja Geriatryczna p.n. „Życie jest piękne w każdym wieku” którą Honorowym Patronatem objęła Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy oraz wymiana doświadczeń lekarzy geriatrów zajmujących się diagnostyką, leczeniem oraz rehabilitacją schorzeń charakterystycznych dla osób w podeszłym wieku. Szpital w Torzymiu, wychodząc naprzeciw potrzebom zdrowotnym regionu, jako pierwszy w województwie wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia konferencji naukowej poświęconej tak ważnemu zagadnieniu, jakim jest opieka senioralna. Wydarzenie kierowane jest zarówno do kadry medycznej tutejszego szpitala, jak również dla lekarzy geriatrów spoza jednostki, którzy zostali zaproszeni z terenu całego województwa lubuskiego i nie tylko.

Szpital w Torzymiu od wielu lat zajmuje się problematyką starzejącego się społeczeństwa, jest organizacyjnie i kadrowo przygotowany do prowadzenia tego typu działalności medycznej. W jego strukturze funkcjonuje poradnia geriatryczna, zakład opiekuńczo-leczniczy, jak również oddział geriatryczny, którego działalność ma być docelowo finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Warto również podkreślić, że w Szpitalu pracują lekarze specjaliści geriatrzy, w tym konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii. Na bazie Szpitala powstaje pierwszy w województwie lubuskim Ośrodek Geriatrii, który w sposób kompleksowy będzie realizował szeroko rozumianą politykę senioralną dla naszego regionu. Doświadczenie i znajomość specyfiki opieki geriatrycznej, stanowią podwaliny do tego, aby podejmować inicjatywy, mające na celu promowanie działań na rzecz seniorów. Jedną z nich jest planowana konferencja geriatryczna, która będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie zapewnienia należytej i godnej opieki nad seniorami, jak również różnego spojrzenia na starość.

Przybyli goście w trakcie konferencji będą mieli okazję wysłuchać serii wykładów, które rozpocznie prelekcja Konsultanta krajowego w dziedzinie geriatrii – Prof. dr hab. n. med. Tomasza Kostki nt. „Sarkopenii i frailty syndromowych jako ważnych zespołów geriatrycznych”, poprzedzona wystąpieniem Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie geriatrii – lek. med. Urszuli Kawalec – Hurny.

 

PROGRAM KONFERENCJI:

09.30-09.50       Rejestracja uczestników

10.00-10.05       Powitanie zaproszonych gości – Prezes Zarządu Szpitala w Torzymiu

10.05-10.10       Otwarcie konferencji – Marszałek Województwa Lubuskiego

10.10-10.40       Wystąpienia zaproszonych gości

10.40-11.00       Wystąpienie lek. med. Urszuli Kawalec-Hurny – Dyrektor ds. lecznictwa Szpitala
                        w Torzymiu, Konsultant wojewódzki w dziedzinie geriatrii 

11.00-11.30       Wykład: „Sarkopenia i frailty syndrome jako ważne zespoły geriatryczne”
                       - prof. dr hab. n. med. Tomasz Kostka - Konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii

11.30-11.55       Wykład: „Aktywność fizyczna w promocji zdrowia osób starszych”
                        - dr n. med. Joanna Kostka z Zakładu Medycyny Fizykalnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

11.55-12.20       Wykład: „Leczenie chorób obturacyjnych w starszym wieku” – dr n. med. Ewa Bogacka
                         - Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

12.20-12.45       Wykład „Moje spojrzenie na starość” – dr n. med. Joanna Hoffmann-Aulich
                        - Kierownik Zakładu Pielęgniarstwa Uniwersytetu Zielonogórskiego                     

12.45-13:00       Podsumowanie i zamknięcie konferencji

13.00                Poczęstunek  

 

Szanowni Państwo,

zbliża się wiosna! To doskonały czas na wykonanie kompleksowych badań diagnostycznych!
Oferujemy szeroki zakres usług  w rozsądnej cenie, w ramach następujących pakietów:

PAKIET „KARDIO”  polecany jest  szczególnie tym, którzy znajdują się w grupie ryzyka (osoby palące, chorujące na cukrzycę,
z wysokim cholesterolem, obciążone genetycznie schorzeniami kardiologicznymi)  oraz dla Wszystkich tych,  którzy chcą być pewni swoich możliwości w życiu codziennym.

Cena pakietu to jedynie 670 zł

3-dniowy pakiet obejmuje:

a) badania laboratoryjne: morfologia, elektrolity, kreatynina, krzywa cukrowa  lub profil glikemii, lipidogram, TSH – zakres określa lekarz specjalista na naszym oddziale,

b) badania w pracowniach specjalistycznych: EKG, USG serca, holter EKG, holter ciśnieniowy, test wysiłkowy lub test marszowy,

c)  nocleg, wyżywienie.                                                                                                                                                                                                              

PAKIET „ SENIOR”  polecany szczególnie osobom w wieku 60+, pakiet obejmuje specjalistyczną konsultację medyczną, niezbędne podstawowe badania przesiewowe, które pomogą ocenić ryzyko wystąpienia chorób oraz wskazania medyczne do utrzymania dobrej kondycji! 

Cena pakietu to jedynie 329 zł

pakiet obejmuje:

 a)     badania laboratoryjne: morfologia, elektrolity, kreatynina, TSH, glukoza, LDL

 b)     badania w pracowniach specjalistycznych: EKG, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, 

 c)     konsultację medyczną

 d)     1 nocleg, wyżywienie.

                                                                                                                                                                                                       

 PAKIET „SENIOR+” polecany szczególnie osobom w wieku 60+, pakiet obejmuje aż 3 specjalistyczne konsultacje medyczne,  niezbędne podstawowe badania przesiewowe, które pomogą ocenić ryzyko wystąpienia chorób oraz wskazania medyczne do utrzymania dobrej kondycji! 

 Cena pakietu to jedynie 499 zł

pakiet obejmuje:

 a)     badania laboratoryjne: morfologia, elektrolity, kreatynina, TSH, glukoza, LDL

 b)     badania w pracowniach specjalistycznych: EKG, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, 1 RTG układu kostno-stawowego, kinesjo-taping,  

 c)     specjalistyczne konsultacje medyczne: lekarza geriatry, lekarza rehabilitacji medycznej, magistra fizjoterapii,

d)    1 nocleg, wyżywienie.   


PAKIET „ACTIV”
, polecany szczególnie tym, którzy żyją w ciągłym pośpiechu i nie mają czasu na zatroszczenie się o swoje zdrowie, a  którzy chcą być pewni swoich możliwości w życiu codziennym.

Cena pakietu to jedynie 429 zł

pakiet obejmuje:

a)     badania laboratoryjne: morfologia, elektrolity, kreatynina, TSH, glukoza, lipidogram,

b)     badania w pracowniach specjalistycznych: EKG, USG jamy brzusznej, RTG klatki piersiowej, kinesjo-taping,  

c)     dla kobiet – test roma (poziom markerów nowotworowych CA125 i He4) określający stopień ryzyka wystąpienia złośliwego
        raka jajnika, dla mężczyzn badanie poziomu hormonu PSA (prostaty) i spirometria,

d)     konsultację medyczną, konsultacja magistra fizjoterapii,

e)     1 nocleg, wyżywienie.                                                                                                                                                                                                              


Pakiety  można kupić w kasie szpitala lub realizując transakcję zdalnie – szczegóły:

pod numerem telefonu 512 898 377
lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Szanowne Panie!

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 23% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie, 
a ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia.
USG piersi jest to metoda obrazowa badania z użyciem ultradźwięków, skutecznie wykrywa łagodne oraz rakowe zmiany w piersi. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna i całkowicie bezpieczna (można ją stosować również u kobiet w ciąży i karmiących). 
Profilaktycznie USG piersi należy robić raz w roku, jest to badanie które nie wymaga specjalnego przygotowania.

Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o. w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet chciałby zaprosić na bezpłatne badanie USG piersi!

Diagnostykę w tym zakresie wykonywał będzie lek. med. Bartłomiej Delijewski – specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej.

Na badanie zapraszamy w dniach 9, 13 lub 14 marca w godzinach 10.00 – 12.00

 

po wcześniejszej rejestracji pod numerem telefonu 68 341 63 33.

Space Medicine EXPO to pierwsza w Polsce konferencja poświęcona w pełni medycynie kosmicznej. Innowacje zawsze wynikają bezpośrednio z rozwoju nauki, a medycyna kosmiczna to dziś najbardziej innowacyjna dziedzina medycyny. Lubuskie dzięki wysiłkom Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej stało się liderem w tej materii, a młody Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego rozwija się dynamicznie również w tej dziedzinie, której mogą mu pozazdrościć inne uczelnie medyczne z dłuższą historią. Medycyna Kosmiczna staje się więc motorem napędowym rozwoju Lubuskiej nauki i gospodarki. Podczas EXPO odwiedzający będą mogli zapoznać się ze stosikami wystawców zarówno ze świata biznesu, nauki jak i medycyny praktycznej. W tym gronie nie może zabraknąć naszego Szpitala. Wystawcą wydarzenia będzie również Wojsko Polskie. Space Medicine EXPO to jednak nie tylko grono wystawców, to także szczególna konferencja naukowa, podczas której głos zabiorą wybitni naukowy, przedstawiciele świata biznesu i polityki, studenci Politechniki Gdańskiej działający w organizacji SIMLE, a także żacy Lubuskiej medycyny. Wydarzenie odbędzie się w Planetarium Wenus Centrum Nauki Keplera, gdzie na zakończenie konferencji zostanie zaprezentowane widowisko multimedialne związane z przestrzenią kosmiczną.

 

 

PROGRAM – SPACE MEDICINE EXPO 2018

Sobota 24.02.2018r. - Planetarium Wenus

09:00 – Udostępnienie zwiedzającym strefy wystawienniczej SME 2018

09:30 – Premiera stoiska anatomii i histologii człowieka

10:00 – Przemówienie inauguracyjne otwierające SME 2018 Przewodniczący KNMK Jakub Szczepański

10:20 – Wykład pt. „Chronobiologia: wpływ rytmów okołodobowych na organizm człowieka” dr hab. Dominika Kanikowska

11:05 – Debata „Współpraca nauki, biznesu i sektora publicznego” organizowana przy współpracy z Organizacją Pracodawców Ziemi Lubuskiej. W debacie wezmą udział:

·   Jerzy Materna – Wiceminister MGMiŻŚ, Poseł na Sejm RP, Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przestrzeni Kosmicznej; 

·   Elżbieta Anna Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego;

·   dr hab. n. med. Agnieszka Ziółkowska prof. UZ – Prodziekan ds. Nauki Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego;

·   Jakub Szczepański – Przewodniczący Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej WLNZ UZ;

·   reprezentant Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej. 

11:45 – Przerwa kawowa

12:00 – Wykład pt. „Wpływ mikrograwitacji na proliferację komórek chłoniaka”, Igor Domański - student kierunku lekarskiego

12:15 – Wykład pt. „Zdrowie behawioralne i psychika astronautów” Aleksander Szymański – Wiceprzewodniczący KNMK

12:45 – Wykład pt. „Jak przestrzeń kosmiczna wpływa na organizm człowieka” dr hab. n. med. Agnieszka Ziółkowska prof. UZ

13:30 – Wykład pt. „Warunki panujące w przestrzeni kosmicznej – promieniowanie jonizujące” dr Grzegorz Słowik

14:15 – Wykład organizacji SIMLE pt. „Wykorzystanie balonów stratosferycznych w badaniach naukowych” Politechnika Gdańska

14:45 – Prezentacja wstępnych wyników badań projektu The Universe of Cells Koła Naukowego Medycyny Kosmicznej – Jakub Szczepański i Jakub Goławski

15:15 – Wykład pt. „Wpływ promieniowania kosmicznego na ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego” Tomasz Dudzik – student kierunku lekarskiego

15:30 – Przerwa obiadowa

16:00 – Widowisko multimedialne Planetarium Wenus

Więcej: http://medycynakosmiczna.pl/sme18.html