W piątek, 27 września, Lubuskie Centrum Pulmonologii (LCP) w Torzymiu wizytowali Pan Profesor Tomasz Grodzki (Senator RP) oraz Pan Senator RP Władysław Komarnicki. Wspólnie z Dr n. med. Grzegorzem Zioło, który jest Kierownikiem w LCP, odwiedzili pacjentów na oddziałach Centrum, które zostało otwarte w kwietniu 2017 roku podczas uroczystości, w której uczestniczyli obaj przedstawiciele Senatu.

Pan Senator T. Grodzki był pod dużym wrażeniem rozwoju naszego Szpitala, możliwości diagnostycznych i terapeutycznych. Na spotkaniu z Zarządem Szpitala zostały omówione plany rozwoju Lubuskiego Centrum Pulmonologii w kontekście pozyskania środków z Krajowego Planu Odbudowy. W lipcu Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę jednostek zakwalifikowanych do krajowej sieci onkologicznej. W naszym regionie Szpital w Torzymiu jest jednym z pięciu szpitali, które weszły do sieci, co daje nam wyjątkową szansę na pozyskanie środków na inwestycje w sprzęt i remonty z KPO, które będą się wiązały z zakresem onkologicznym.