W piątek, 27 października 2023 r. członek Zarządu Województwa Lubuskiego Grzegorz Potęga spotkał się z przedstawicielami lubuskich jednostek ochrony zdrowia. Spotkanie miało charakter zapoznawczy, związany z objęciem zarządzania Departamentem Ochrony Zdrowia przez Grzegorza Potęgę.

W czwartek 12 października 2023 r. w Centrum Kreatywnej Kultury w Zielonej Górze poznaliśmy regionalnych zwycięzców konkursu "Fundusze Europejskie warte zachodu”.

Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego w ostatnich tygodniach zorganizowali spotkania w całym regionie, podczas których opowiadali, jak skutecznie sięgać po Fundusze Europejskie. Środki unijne wspierają
i pomagają rozwinąć skrzydła wielu podmiotom i instytucjom, w tym także szpitalom. Konkurs miała za zadanie pokazać wszystkim Lubuszanom, że zgromadziliśmy w naszym regionie szczególne kompetencje
i umiejętności.

Lubuski Szpital Specjalistyczny pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o.

Poszukuje :

Technika masażystę – w celu świadczenia usług w zakresie masażu leczniczego na potrzeby działu fizykoterapii,

 wspomaganie pracy zespołu fizjoterapeutów zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami

 

Wymagania

 wykształcenie średnie ,

 dyplom potwierdzający kwalifikacje masażysty ( zdany egzamin państwowy),

 mile widziane doświadczenie zawodowe w zakresie wykonywania masażu leczniczego,

 dokładność, samodzielność, umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

 umowę zlecenia,

 istnieje możliwość zakwaterowania w hotelu pracowniczym.

 

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Przedmiotem projektu jest głęboka termomodernizacja Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o. o.

Projekt nosi tytuł: „Termomodernizacja Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu Sp. z o. o. – modernizacja systemu co i cwu oraz budynków 7, 12, 13 i 14 z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii”.

W dniu dzisiejszym, tj. 6 września br., odbyło się szkolenie pt. "Wielkie zespoły geriatryczne. Otępienie - diagnostyka i leczenie", które prowadziła lek. med. spec. geriatra Urszula Kawalec - Hurny - Kierownik Ośrodku Geriatrii w Torzymiu, pełniąca jednocześnie funkcję Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie geriatrii. W szkoleniu wzięła udział kadra medyczna naszego Szpitala. Podczas spotkania przedstawiono etiologię, objawy, zasady diagnostyki oraz leczenia otępień, a w szczególności najczęstszych rodzajów - czyli choroby Alzheimera oraz otępienia naczyniopochodnego.  

View the embedded image gallery online at:
https://szpitaltorzym.pl/aktualnosci#sigProIdc0e945e3d5