Kierunkiem, któremu Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu sp. z o.o. nadaje szczególnej dynamiki rozwoju jest organizacja lecznictwa geriatrycznego, za którym przemawiają zarówno trendy demograficzne, jak i społeczno-gospodarcze.

Pierwszym krokiem w tym kierunku było uruchomienie poradni geriatrycznej oraz wpisanie do rejestru podmiotów leczniczych oddziału geriatrycznego, co miało miejsce w 2015 roku. Następnie powstała koncepcja utworzenia przy Szpitalu w Torzymiu pierwszego w województwie ośrodka, który otoczyłby seniorów kompleksową opieką zdrowotną. Według przyjętych założeń w jego strukturach znalazł się Zakład Opiekuńczo-Leczniczy, Oddział Geriatryczny, pomieszczenia fizjoterapii z salami do rehabilitacji oraz strefa dziennego pobytu dla osób w podeszłym wieku.

W 2019 roku wykonano dokumentację projektową oraz zrealizowano pierwsze roboty budowlane. Inwestycja była realizowana etapami przez kolejne trzy lata. Pandemia koronawirusa oraz wynikająca z niej potrzeba utworzenia dodatkowych miejsc do leczenia pacjentów chorujących na COVID-19 spowodowały przyspieszenie prac budowlanych. W 2022 roku Zarząd Województwa Lubuskiego zdecydował o utworzeniu miejsc obserwacyjno-zakaźnych w ramach II poziomu zabezpieczenia Covid-19 w obiekcie Ośrodka Geriatrii, przeznaczając na ten cel dodatkowe wsparcie finansowe. Inwestycja została zakończona w grudniu 2022 roku. W jej efekcie oddano do użytku nowoczesny obiekt o powierzchni ponad 2200 m2, mieszczący 70 łóżek szpitalnych w komfortowych salach. Budynek został wyposażony w nowe urządzenia i sprzęt medyczny, w tym dwie windy szpitalne, agregat prądotwórczy, a także instalację gazów medycznych. Proces inwestycyjny został sfinansowany w sposób następujący:

W dniu 13 lutego 2023 roku odbędzie się uroczyste otwarcie Ośrodka Geriatrii w Torzymiu, który w sposób kompleksowy zajmie się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów cierpiących na schorzenia wieku podeszłego. W programie uroczystości planowana jest prezentacja inwestycji związanej z utworzeniem Ośrodka Geriatrii, wystąpienia zaproszonych gości oraz zwiedzanie obiektu.