W dniu dzisiejszym, 7 lipca, w naszym Szpitalu w Torzymiu gościliśmy Panią Dyrektor Wydziału Zdrowia LUW Bożenę Chudak oraz Panią Dyrektor LOW NFZ Ewę Skrbeńską. Zaproszeni goście wizytowali uruchomiony w tym roku Ośrodek Geriatrii, jak również spotkali się z pracownikami Ośrodka.

Wizyta przedstawicieli Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego jak również NFZ ma dla nas duże znaczenie, ponieważ ubiegamy się o kontrakt na leczenie geriatryczne. Panie przyznały, że warunki dla pacjentów są rzeczywiście znakomite i że takich miejsc powinno być w województwie lubuskim znacznie więcej. Jest szansa, że już na początku września zostaną przyjęci pierwsi pacjenci na oddział geriatryczny, który jest gotowy do rozpoczęcia działalności – podkreśliła pani doktor Urszula Kawalec-Hurny, która jest kierownikiem oddziału geriatrycznego w naszym Ośrodku.